Pojištění vozidla proti krádeži

Dnes si povíme o automobilovém pojištění, které zaznamenává v současné době poměrně markantní nárůst, a to o pojištění vozidla proti krádeži. Odcizení či zneužití motorového vozidla totiž začíná vnímat jako skutečně hmatatelné riziko stále větší počet majitelů více i méně luxusních variant osobních i užitkových vozů. Na tuto skutečnost reaguje i většina pojišťoven působících na tuzemském trhu a přichází tak se samostatným produkty pojištění automobilů proti krádeži či s rozšířeným havarijním pojištění orientujícím se také na tuto pro majitele nepříjemnou oblast.

Co ovlivní výši pojištění?

Pokud se rozhodnete sjednat si pojištění automobilu proti krádeži, pak výslednou částku vašich pravidelných splátek ovlivní několik podstatných faktorů, o nichž si nyní něco povíme.

Kombinace s havarijním pojištěním

Kombinace pojištění havarijního a pojištění proti krádeži patří mezi nejčastěji nabízené produkty (týkající se krádeže automobilu) na tuzemském trhu. Díky této skutečnosti i místnímu konkurenčnímu prostředí pak může majitel takovéto pojistky významným způsobem na výsledné ceně pojištění ušetřit. Jednou z hlavních možností jak na takovéto pojistce ušetřit je věrnost klienta a předchozí bezeškodní průběh.

Lokalita provozování vozidla

Jedním z důležitých faktorů, který v nemalé míře ovlivňuje rizikovost a tím i výslednou cenu pojištění proti krádeži vozidla je lokalita, v níž se bude vaše vozidlo pohybovat. Pokud se například adresa vašeho bydliště nachází v oblasti s vysokou kriminalitou včetně krádeží aut, můžete si být zcela jistí, že se tato skutečnost promítne do ceny vašeho pojištění.

Další rizika

Dalšími v řadě prověřovaných faktorů je například intenzita, s jakou je vámi pojišťované vozidlo využíváno, nebo samotná rizikovost majitele vozidla.

kalkulačka povinné ručení, levne povinné ručení, nejvýhodnejší pojištění vozidel